Get Adobe Flash player
Destekler
İlgili Dökümanlar
Gezinti Bağlantılarını Atla
2009 yılı Mali Destek Programları Kapsamında Düzenlenecek Proje Hazırlama Eğitimleri

Çukurova Kalkınma Ajansı, 2009 yılı Mali Destek Programları ile ilgili olarak Proje Hazırlama Eğitimleri düzenleyecektir. Bu eğitimler Adana ve Mersin il merkezlerinde ve bazı ilçe merkezlerinde, Ocak-Şubat 2010 içerisinde gerçekleştirilecektir.
Eğitimlerin süresi 3 tam gün olup eğitim konularının aşağıdaki gibi olması öngörülmektedir:
- Temel Başvuru Koşulları
- Proje Döngüsü Yönetimi
- Mantıksal Çerçeve’nin doldurulması
- Başvuru Formu’nun doldurulması
- Faaliyet Planı ve Bütçenin Hazırlanması
- İzleme ve Değerlendirme Süreci
Çukurova Kalkınma Ajansı Mali Destek Programları kapsamında proje başvurusunda bulunmak isteyenlerin bu eğitimlere katılmaları, aynı şekilde eğitime katılanların Mali Destek Programları kapsamında proje başvurusunda bulunmaları da zorunlu değildir. Fakat bölgenin proje hazırlama kapasitesinin artması açısından bu eğitimlerin oldukça faydalı olacağı değerlenndirilmektedir. Eğitim sonunda katılımcılara sertifika yahut katılım belgesi verilmeyecektir.
Bu eğitim programlarına katılımlar ücretsizdir fakat katılım için kayıt yaptırmak mecburidir. Bu eğitimlerin düzenleneceği tarih, yer ve katılımcı bilgileri bu sayfada ilan edilecektir. 

Eğitimler 25 Ocak - 6 Şubat 2010 tarihleri arasında toplam 32 farklı grup halinde yapılacaktır. Grupların katılımcı sayısının 25 civarında olması öngörülmektedir.
Mali Destek Programları kapsamındaki Proje Hazırlama Eğitimlerinin içeriği birbirine büyük ölçüde benzer olacak, program özelindeki başvuru temel koşulları bölümü farklı olacaktır. Dolayısı ile 1 eğitim programını işaretlemeniz yeterli ve anlamlı olacaktır. Birden fazla program seçeneğini işaretlemeniz halinde sizin için en uygun olduğunu düşündüğümüz bir program kapsamına re’sen alınacak olduğunuzu gözönünde bulundurarak proje fikrinizin ve temsil ettiğiniz kurum/kuruluş/şirketin uygunluk koşullarına dikkat ederek kendinize en uygun programı seçmeniz gerekmektedir.
Kayıt Formunu doldururken formu eksiksiz olarak doldurduğunuzu kontrol ediniz. Formu doldurduktan sonra "Gönder" düğmesini tıklamanız formunuzun iletilmesi için yeterlidir. Lütfen mükerrer kayıt yapmamaya özen gösteriniz. İkamet ettiğiniz ilçede düzenlenen bir eğitim programı yoksa size en yakın merkeze yönlendirileceğinizi ve her türlü iletişim için e-posta adresinizin kullanılacağını, son başvuru tarihinden sonra yapılan eğitime katılım başvurularının kabul edilmeyeceğini önemle duyururuz...
 
Proje Hazırlık Eğitimleri için kayıt yaptırma süresi 21 Ocak 2010 Perşembe itibariyle sona ermiştir. Göstermiş olduğunuz yoğun ilgiye teşekkür ederiz...

Proje Hazırlık Eğitimlerinin Katılımcı Bilgileri için tıklayınız...

Başvuru Formunun doldurulması eğitim sunumu için tıklayınız...

Proje Döngüsü Yönetimi özet eğitim sunumu için tıklayınız...

Bütçe Hazırlığı özet eğitim sunumu için tıklayınız...


Kurumsal     Destekler ve Belgeler         
Organizasyon Yapısı  Logo
2017 Teknik Destek Programı
Yönetim Kurulu İletişim Formu
Mevzuat
Kalkınma Kurulu İletişim Bilgileri
Çalışma Programları
Genel Sekreterlik
Kurumsal E-Posta
Faaliyet Raporları
İnsan Kaynakları
e-imzalı Resmi Yazı Teyidi


CİMER Başvuru

Arabuluculuk Davetleri İçin İletişim Bilgileri