Get Adobe Flash player

Ajansımız “2011 yılı Göçle Gelen Nüfusun Sosyal ve İktisadi Uyumunun Sağlanması Mali Destek Programı” ile destek almaya hak kazanan Tarsus Tenis İhtisas Kulübü kurucularından Levent Alpaltaş Ajanstan aldığı destek kapsamında hayata geçirdikleri proje hakkında bilgi verdi

Raket Tutan Eller

  Tarsus Tenis İhtisas Kulübü

  Tarsus Tenis Kulübü 1999 yılında bir grup tenis sever tarafından kurulmuştur. Kulüp okul öncesi yaştan başlayarak çocuklara yaşam boyu spor alışkanlığı kazandırmak, çocuklara spor yaptırarak kötü alışkanlıkları önlemek, disiplin ve zaman planlaması kazandırmak, Altyapı ve erişkin tenis takımları kurmak, ülke çapında başarılı olmak, Tarsus’a kaliteli bir spor tesisi kazandırmak, Ulusal ve uluslararası  turnuvalar düzenleyerek Tarsus’un sosyal ve ekonomik yapısını geliştirmek amacını taşımaktadır.

  15 bin dönüm arazide kurulan tesiste hem zemin ve hem de saha ölçüleri bakımından uluslararası standartlara uygun 7 adet toprak kort mevcuttur.

  Tenis sporunu çocuklara ve tüm yaş gruplarına sevdirmek amacıyla ulusal ve uluslararası turnuvalara ev sahipliği yapan kulüp, 5 yıldır uluslararası turnuvalar düzenliyor. 2010 yılından itibaren ödüllü uluslararası turnuvalar düzenlendiğini kaydeden Alpaltaş, uluslararası turnuvalarla her yıl dünyanın çeşitli yerlerinden sporcuların Tarsus‘ta bir araya geldiğini, bu sayede Tarsus’u tüm dünyaya tanıttıklarını söyledi.   

  Tarsus Tenis İhtisas Kulübü “2011 yılı Göçle Gelen Nüfusun Sosyal ve Ekonomik Uyumunun Sağlanması Mali Destek Programı” kapsamında Tarsus Belediyesi ile ortaklaşa “Raket Tutan Eller” projesini hayata geçirdi. 40 bin TL destekli proje kapsamında, Tarsus’a göçle gelen nüfus içerisindeki 8-13 yaş arası 48 çocuğa 6 ay boyunca tenis eğitimi verilmiş, eğitim sonunda turnuva düzenlenerek başarılı öğrenciler ödüllendirilmiş ve bazı öğrenciler lisanlı sporcu olmuşlardır. Aynı zamanda bazı öğrenciler Akdeniz Olimpiyat Oyunları’nda görev almışlardır.


    Levent Alpaltaş, proje fikrinin ortaya çıkışını, “Kulüpte her hafta yaptığımız olağan toplantılarımızda tenisi çocuklara sevdirmenin yollarını aradık. Zengin sporu olarak görülen tenisi halka yaymak adına değişik mahallelerden çocukları nasıl kulübe çekeriz konusu hep gündemimizdeydi. Göçle gelen mahallelerin çocuklarına kulübün kapasitesine göre eğitim vermeye karar verdik. Tarsus Belediyesi ile Çukurova Kalkınma Ajansı’nın açtığı mali destek programına başvurduk. Belediyeden aldığımız eş finansman desteğiyle de projeyi hayata geçirdik.” şeklinde açıkladı. 

  Alpaltaş proje süreci hakkında şunları kaydetti; “Projenin hedef kitlesi göçle gelen ailelerin çocuklarıydı. İlk aşamada göçle gelen nüfusun yoğunlaştığı yerleşim yerlerinde inceleme yapıldı. Bu mahallerin muhtarlarının yardımları ile çocuklara ulaşıldı. El broşürleri, kayıt formları oluşturduk. Beklentimizin üzerinde başvuru aldık. Başvuru yapan çocukların bu spora uygunluğunu bazı testlerle tespit ederek 48 çocuk ile eğitime başladık.” Proje başlangıcından itibaren 6 ay boyunca haftada 2 gün verilen eğitim sürecinde çocukların ulaşımlarının, giyeceği formaların, antrenman günlerinde çıkarılan yemek masraflarının kulüp tarafından karşılandığını belirten Alpaltaş, eğitim sonunda çocuklar arasında turnuva düzenlendiğini, kupaları ve sertifikalarının törenle birlikte verildiğini söyledi. Ayrıca Alpaltaş, projenin somut çıktısı olarak 8 öğrencinin başarılı sonucunda lisanlı oyuncu olduğunu, Mehmet Adıyaman isimli bir öğrencilerinin ise Türkiye Tenis Federasyonu’nun düzenlediği 12 yaş grubu turnuvalarında birinci olduğunu kaydetti.

  Alpaltaş kulüp olarak altyapı ve erişkin tenis takımları kurmak, ülke çapında başarılı olmak, Tarsus’a kaliteli bir spor tesisi kazandırmak, ulusal ve uluslararası  turnuvalar düzenleyerek Tarsus’un sosyal ve ekonomik yapısını geliştirmek hedeflerine ulaşmak için faaliyetlerine devam edeceklerini ve bu yolda yeni projeler üreteceklerini söyleyerek sözlerine son verdi.

  Başarı Öykülerine Geri Dön

Kurumsal     Destekler ve Belgeler         
Organizasyon Yapısı  Logo
2017 Teknik Destek Programı
Yönetim Kurulu İletişim Formu
Mevzuat
Kalkınma Kurulu İletişim Bilgileri
Çalışma Programları
Genel Sekreterlik
Kurumsal E-Posta
Faaliyet Raporları
İnsan Kaynakları
e-imzalı Resmi Yazı Teyidi


CİMER Başvuru

Arabuluculuk Davetleri İçin İletişim Bilgileri